| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : original
Model Number : TPS3847108DBVR
Certification : original
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 100,000
Delivery Time : 1-3working days
Packaging Details : carton box
Type : Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored : 1
Voltage - Threshold : 10.8V
Output : Push-Pull, Totem Pole
Reset : Active Low
Reset Timeout : 4.5ms Typical
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TJ)
Package / Case : SC-74A, SOT-753
LM8365BALMFX27/NOPB Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5
Specifications of TPS3847108DBVR
| TYPE | DESCRIPTION |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Power Management (PMIC) | |
| Supervisors | |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Voltage - Threshold | 10.8V |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 4.5ms Typical |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Base Product Number | TPS3847108 |
Features of TPS3847108DBVR
• AEC-Q100 Qualified With the Following Results:
– Device HBM ESD Classification Level H2
– Device CDM ESD Classification Level C5
• 4.5-V to 6.5-V Input Operating Range
• Integrated 45-mΩ (typ.) High-Side MOSFET
• 3-A Maximum Continuous Output Current
• VBUS ±5% Cable Compensation Accuracy at Connector
• Supports USB BC 1.2 CDP and SDP Modes
• Short-to-Battery Protection on OUT, DP_IN, and DM_IN Pins
• DP_IN and DM_IN IEC 61000-4-2 Rated
– ±8-kV Contact and ±15-kV Air Discharge
• 20-Pin QFN (3-mm × 4-mm) Package
Application of TPS3847108DBVR
* Portable and Battery-Powered Equipment
* Desktops, Notebooks, and Ultrabooks
* Industrial Systems
* Servers
* Security Systems

|
|
TPS3847108DBVR Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 Images |