| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : original
Model Number : DMG4822SSD-13
Certification : original
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 100,000
Delivery Time : 1-3working days
Packaging Details : carton box
Configuration : 2 N-Channel (Dual)
FET Feature : Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss) : 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C : 10A
Rds On (Max) @ Id, Vgs : 20mOhm @ 8.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id : 3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs : 10.5nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds : 478.9pF @ 16V
DMG4822SSD-13 Mosfet Array 30V 10A 1.42W Electronic IC Chips Surface Mount 8-SO
Specifications of DMG4822SSD-13
| TYPE | DESCRIPTION |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Transistors | |
| FETs, MOSFETs | |
| FET, MOSFET Arrays | |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10A |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 20mOhm @ 8.5A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 3V @ 250µA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 10.5nC @ 10V |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 478.9pF @ 16V |
| Power - Max | 1.42W |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SO |
| Base Product Number | DMG4822 |
Features of DMG4822SSD-13
* Low On-Resistance
* Low Input Capacitance
* Low Input/Output Leakage
* Low Gate Resistance
* Fast Switching Speed
* Totally Lead-Free & Fully RoHS Compliant (Notes 1 & 2)
* Halogen and Antimony Free. “Green” Device (Note 3)
Applications of DMG4822SSD-13
* General Purpose Interfacing Switch
* Power Management Functions
* DC-DC Converters
* Analog Switch
Environmental & Export Classifications of DMG4822SSD-13
| ATTRIBUTE | DESCRIPTION |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8541.29.0095 |

|
|
DMG4822SSD-13 Mosfet Array 30V 10A 1.42W Electronic IC Chips Surface Mount 8-SO Images |