| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : original
Model Number : LSF0101DRYR
Certification : original
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 100,000
Delivery Time : 1-3working days
Packaging Details : carton box
Channels per Circuit : 1
Voltage - VCCA : 0.95 V ~ 4.5 V
Voltage - VCCB : 1.8 V ~ 5.5 V
Input Signal : -
Output Signal : -
Output Type : Open Drain, Push-Pull
Data Rate : -
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
LSF0101DRYR Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 6-SON
LSF0101DRYR IC TRANSLTR BIDIRECTIONAL 6SON
Specifications of LSF0101DRYR
| TYPE | DESCRIPTION |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Translators, Level Shifters | |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Translator Type | Voltage Level |
| Channel Type | Bidirectional |
| Number of Circuits | 1 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 0.95 V ~ 4.5 V |
| Voltage - VCCB | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Input Signal | - |
| Output Signal | - |
| Output Type | Open Drain, Push-Pull |
| Data Rate | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Features | Auto-Direction Sensing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFDFN |
| Supplier Device Package | 6-SON (1.45x1) |
| Base Product Number | LSF0101 |
Features of LSF0101DRYR
Translator Type: Voltage Level
Channel Type:Bidirectional
Number of Circuits :1
Channels per Circuit :1
Voltage - VCCA :0.95 V ~ 4.5 V
Voltage - VCCB :1.8 V ~ 5.5 V
Output Type :Open Drain, Push-Pull
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C (TA)
Features :Auto-Direction Sensing
Mounting Type :Surface Mount
Package / Case :6-UFDFN
Environmental & Export Classifications of LSF0101DRYR
| ATTRIBUTE | DESCRIPTION |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |

|
|
LSF0101DRYR Voltage Level Translator Bidirectional Electronic IC Chips 1 Channel Images |