| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : original
Model Number : ADXL320JCP-REEL7
Certification : original
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : negotiation
Payment Terms : T/T, L/C
Supply Ability : 100,000
Delivery Time : 1-3working days
Packaging Details : carton box
Product Status : Active
Axis : X, Y
Acceleration Range : ±5g
Bandwidth : 2.5kHz
Voltage - Supply : 2.4V ~ 5.25V
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : 16-LQFN Exposed Pad, CSP
Supplier Device Package : 16-LFCSP-LQ (4x4)
Accelerometer X, Y Axis ±5g 2.5kHz 16-LFCSP-LQ (4x4)
Specifications of ADXL320JCP-REEL7
| TYPE | DESCRIPTION |
| Category | Sensors, Transducers |
| Motion Sensors | |
| Accelerometers | |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | iMEMS® |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Digi-Reel® | |
| Product Status | Active |
| Axis | X, Y |
| Acceleration Range | ±5g |
| Bandwidth | 2.5kHz |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 5.25V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-LQFN Exposed Pad, CSP |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-LQ (4x4) |
Features of ADXL320JCP-REEL7
Applications of ADXL320JCP-REEL7
Environmental & Export Classifications of ADXL320JCP-REEL7
| ATTRIBUTE | DESCRIPTION |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| ECCN | EAR99 |
| HTSUS | 8542.39.0001 |

|
|
ADXL320JCP-REEL7 WIRELESS RF MODULE IC ACCELEROMETER DUAL 16LFCSP Images |